Склопакети

Однокамерні склопакети
Сучасні однокамерні склопакети являють собою по суті сендвіч з двох листів скла, по периметру розділених дистанційною рамкою. Дистанційна рамка, завдяки своїм конструктивним особливостям, виконує також функцію осушування (під перфорацією знаходиться Silica Gel) і моментально вбирає вологу, якщо вона з’явиться всередині склопакету.
Всі сучасні склопакети герметизовані по периметру, що виключає потрапляння туди вологи. Основною перевагою таких склопакетів, безумовно, є ціна, вони значно дешевші своїх старших побратимів. Також ці склопакети є легшими, тому можуть бути застосовані при заскленні лоджій та балконів, знижуючи навантаження на балки та перекриття будівлі.
Недоліком склопакетів цього класу є недостатній рівень шумо-, звуко- та теплоізоляції, в порівнянні з двокамерними склопакетами. Рівень звукоізоляції знаходиться на рівні 20-25 децибел, в залежності від товщини скла та дистанційної рамки.
Проблема теплоізоляції може бути легко вирішена заміною одного або двох стекол на I-скло. Стандартна конфігурація однокамерного склопакету 4-16-4.
Зверніть увагу! На перший погляд, однокамерний енергозберігаючий склопакет має кращі показники опору теплопередачі, в порівнянні зі звичайним однокамерним. Наприклад, для склопакету 4-16-4і цей показник становить 0,59, що на 25% вище, в порівнянні зі звичайним склопакетом 4-10-4-10-4, для якого цей показник становить 0,47. Найбільш ефективно такий склопакет зберігає тепло у випадку використання системи опалення з інтенсивним інфрачервоним випромінюванням, оскільки енергозберігаючі властивості і-скла ґрунтуються на відбитті такого випромінювання і перешкоджанню його виходу через склопакет. Що ж стосується опору теплопередачі при контакті теплого повітря з поверхнею склопакету, такий склопакет має приблизно рівні показники зі звичайним однокамерним склопакетом.
Однокамерний енергозберігаючий склопакет рекомендується використовувати там, де немає можливості, або нераціонально встановлювати двокамерний енергозберігаючий склопакет.

Двокамерні склопакети, по суті, являються подальшим розвитком однокамерних склопакетів. В таких склопакетах використовуються 3 скла, розділілені між собою дистанційною рамкою. Таким чином утворюються 2 повітряні камери.
Технічні характеристики таких склопакетів кращі за однокамерні, але більшою мірою це стосується шумо- та звукоізоляції, що може досягати рівня в 42 децибели.
Для стандартного двокамерного склопакету показник шумо- та звукоізоляції становить 29-31 Дб, що на 5-8 Дб вище за показники звичайних однокамерних склопакетів. Різниця у 3 Дб еквівалентна збільшенню або зменшенню інтенсивності у 2 рази. Чередування скла 4, 5 та 6 мм в одному склопакеті, з використанням дистанційних рамок різної ширини, дозволяє досягнути рівня ізоляції до 42 Дб.
Використання двокамерного енергозберігаючого склопакету, при відносно невисокій разовій вартості (особливо у складі готової конструкції), являється одним з найефективніших засобів постійної економії витрат на опалення взимку та кондиціювання влітку.
Також необхідно пам’ятати, що двокамерні склопакети в півтора рази важчі за однокамерні, за рахунок третього скла – додаткові 10 кілограм на квадратний метр. Відповідно, зростає і навантаження на фурнітуру, особливо на великих стулках. Хоча, в більшості випадків, це може бути компенсовано можливостями
фурнітури.

Енергозберігаючі склопакети Low-Е

I-скло, яке часто ще називають Double Low-Е, являється подальшим розвитком енергозберігаючого К-скла (Low-Е). Поверхня такого скла покрита спеціальними оксидами металів (срібло та оксид титану) методом катодного напилення в умовах вакууму, під дією електромагнітного поля. Дане покриття є «м’яким» і делікатним по відношенню до себе. Шар срібла є тонким, а тому може бути окислений і втратити свої властивості. Аби такого не трапилося, скло повертають спеціальним покриттям всередину склопакету. На практиці, склопакет з і-склом (Double Low-E) має на 8-10% більшу енергоефективність, ніж аналогічний склопакет із застосуванням К-скла (Low-E).
Таке скло має хороші теплоізоляційні якості та здатне добре пропускати багато сонячного світла (SF 62). І-скло має чудову якість не пропускати інфрачервоне випромінювання через себе. Це означає, що в спекотне літо в приміщенні буде прохолодно, а взимку тепло від опалювальних приладів не виходитиме назовні.
Що це означатиме для клієнта? Використання склопакетів з І-склом, при тих же умовах, скорочує витрати до 2.5 разів, аніж зі звичайним склопакетом. Таким чином, при зовнішній температурі -26 С і температурі в приміщенні +20 С, температура на поверхні скла всередині приміщення буде +5.1 С для звичайного склопакету, +14 С з І-склом (+11 С з К-склом). Вигідна економія чи не так?

ВАГА СКЛОПАКЕТУ КГ/М.КВ
4-16-4 – 20КГ
4-10-4-10-4 – 30КГ
ПРОЗОРІСТЬ (ЗВИЧАЙНЕ ТА ЕНЕРГО)
4-16-4 – 80%
4-10-4-10-4 – 72%
ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ Дба
4-16-4 – 29
4-10-4-10-4 – 31
ЗОНА ТЕПЛОВОГО КОМФОРТУ

Склопакет Опір теплопередачі м.кв С/Вт
4-16-4 0,32
4-10-4-10-4 0,47
4-16-4Е 0,59
4-10-4-10-4Е 0,73
4Е-10-4-10-4Е 0,98
4-10Аг-4-10Аг-4Е 0,78